Етап приготування тестуКожен із процесів випікання хлібобулочних виробів потребує певного обладнання. Для прикладу, на етапі приготування тіста виробникам передусім необхідне устаткування для просіювання борошна, замішування тіста, а також поділу на рівні частини та його заокруглення. До цього етапу виробники підходять дуже відповідально. Представники компаній представляють власне обладнання для процесу тістоприготування.

 

Олена ….., компанія «РОСС КИЇВ»:

– Закуповуючи борошно, будь-який виробник має переконатися, що упаковка не пошкоджена, а вміст не зіпсувався під час зберігання. Борошно не має бути гірким, не мати сторонніх запахів (затхлості, гнилості, цвілі тощо), а також злежалих грудочок. Але як не було б запаковане борошно, цілком ймовірна наявність в ньому сторонніх включень. При помолі в борошно можуть потрапити частинки матеріалу, з якого виготовлені робочі пристрої млинового обладнання, а також різноманітний дріб’язок, якому не місце в хлібі.

Перш ніж використовувати борошно для приготування тіста, його необхідно просіяти. Крім очищення від домішок, процес просіювання сприяє розпушуванню борошна і насиченню його повітрям, що прискорює дозрівання тіста і підвищує якість випеченої продукції.

Для цієї операції використовують спеціальні просіювачі різної конструкції і продуктивності, у тому числі обертові або вібрувальні сита і магнітні вловлювачі. Компанія «РОСС КИЇВ» пропонує просіювачі двох видів: вібраційний (ВП-0,15) і вібраційно-шнековий (ВП-0,55).

Обслуговування цього обладнання зводиться до щоденної перевірки перед початком роботи надійності заземлення, відсутності пошкоджень кабелю електроживлення; очищенні після закінчення роботи сит і магнітних уловлювачів; очищення від пилу пилососом внутрішніх просторів і протирання зовнішніх поверхонь; підтягування (за потреби) кріпильних деталей кожуха.

Борошнопросіювач. Пристрій складається з підставки, корпусу, завантажувального і приймального бункерів. Корпус (1) – це циліндр з тонкої листової сталі. Верхня частина просіювача має 2 бункери – завантажувальний (8) і приймальний (3), відокремлений металевою сіткою (2), виготовленою з нержавіючої сталі харчових сортів. Завантажувальний бункер знімний і з'єднаний з приймальним за допомогою затискачів. Приймальний бункер має похиле дно (4), що закінчується лотком зі знімним феромагнітним вловлювачем (9), який слугує для накопичення металевих частинок з просіяного борошна.

При роботі електродвигуна обертальний момент передається за допомогою пасової передачі на валексцентрик і завдяки несиметричності вала перетворюється на зворотно-поступальні рухи сита завдяки тому, що воно підвішане на пружинах. Амплітуда механічних коливань сита сягає 2 мм, що забезпечує якісне просіювання борошна при достатній продуктивності. У нижній частині корпусу розташований електродвигун (5), який через ремінну передачу обертає вал-ексцентрик (6). Верхня частина просіювача (завантажувальний і приймальний бункери) кріпляться до основи корпусу за допомогою пружин-амортизаторів (7).

 

Віктор АНДРІЙЧУК, компанія «Укрпродмашбуд»:

– У результаті постійної роботи наших конструкторів над вдосконаленням конструкції і модернізацією виготовленого обладнання для хлібопекарської та кондитерської промисловості «осучаснено» тістоподілювальну машину марки А2-ХПО/5, яка була розроблена понад 40 років.

При цьому було прийняте рішення залишити власне механізм поділу у попередньому виконанні як добре перевірений роками експлуатації. А морально застарілі, дуже важкі та трудомісткі у виконанні приводи виконавчих вузлів замінили на пневматичні циліндри західноєвропейського виробництва, якими керує контролер.

Внаслідок проведеної модернізації вага машини зменшилася на 150 кг, але головною перевагою установки є суттєве спрощення налаштування машини на необхідну кількість тіста простим поворотом одного маховика механізму регулювання дози. Натомість в установці старого виконання необхідно було здійснювати понад 15 операцій регулювання різних механізмів. Точність дозування тіста не перевищує 1,5–2% для різних доз.

 

Ігор ХАМАЗА, компанія «Екомакіна»:

– Для приготування тіста ми пропонуємо спіральні тістомісильні машини, які працюють на будь-якому виді борошна. Це універсальне устаткування використовують для замішування великих обсягів тіста, а також для змішування сухих сумішей. Система керування дає змогу регулювати швидкість замішування і виробляти його за кілька етапів із різною швидкістю.

Наприклад, спіральний тістоміс із стаціонарною діжею споживає менше енергії, коли замішування наближається до завершення. Високоякісна діжа, спіраль і ножі повністю виконані з нержавіючої сталі. Агрегат можна використовувати для замішування будь-яких борошняних виробів у ручному або автоматичному режимах. Установка працює безшумно завдяки цілісній конструкції, що робить тістоміс стійкішим. Завдяки високошвидкісному обертанню діжі навколо своєї осі та спіралі всередині діжі, а також двошвидкісному мотору, ретельно перемішується тісто за короткий термін.

Особлива форма спіралі дає змогу замішувати навіть невелику кількість тіста без розривів і «стресу». Завдяки щільній кришці, борошно не розпорошується за межі діжі. При відкритті кришки процес замішування припиняється, а після її закриття поновлюється перемішування. Таким чином, немає необхідності повторно програмувати обладнання. Машина встановлена на колеса, що забезпечує її вільне переміщення.

Моделі SP130 і SP200 комплектують перекидачем діжі, що дає змогу розвантажувати готове тісто в бункер тістоподілювальної машини без втрати часу. Перекидач діжі має гідравлічний привід. Завдяки вмонтованим колесам можна легко перемістити машину.

Спіральний тістоміс з відкатною діжею. Знімна діжа спірального тістоміса дає змогу використовувати додаткову діжу в експлуатації тістоміса. Є гідравлічна система підіймання місильного пристрою після завершення замішування. Завдяки діжі з колесами можна переміщати тісто на стіл або у бункер діжоперекидача. Наявність двох окремих двошвидкісних моторів дає змогу замішувати тісто на двох різних швидкостях.

Представлені нами агрегати мають багато переваг, передусім – це ретельне перемішування тіста за короткий проміжок часу; простота в обслуговування; автоматизований процес замішування; економія простору виробничого цеху; збільшення продуктивності лінії тощо.

Окрім цих установок, пропонуємо борошнопросіювальні машини серії ELM. Вони очищають борошно від сторонніх домішок, а також розпушують його, тим самим знижують вологість. Пересувні модифікації дають змогу переставляти машини під час виробничого процесу. Моделі з вмонтованим резервуаром дають змогу транспортувати борошно в потрібне місце завдяки спеціальним шнекам.

Задайте питання менеджеру
×
Акції